четвер, 17 березня 2016 р.


Тема. Тематичні групи загадок (про людей, їхнє життя, про природу та їх явища, про рослин, тварин)
Мета: поглибити і систематизувати знання учнів про загадки; розвивати творчі здібності учнів, допитливість, уважність, кмітливість, логічне мислення; виховувати інтерес до загадок.
Обладнання: картки.
Тип уроку:    урок-КВК
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Бесіда.
-         Що називають загадкою?
-         Навіщо люди складали загадки?
-         З яких двох частин складається загадка?
-         Які загадки називають народними? А які ще існують?
-         Назвіть, які бувають форми загадок.
-         Що таке метафора?
IІІ. Повідомлення теми і мети уроку
1.     Слово вчителя про тематичні групи загадок.
2.     Проведення КВК.
Конкурс «Розминка»
Кожна команда загадує одна одній по п'ять загадок і відгадує їх.  
Конкурс «Творчий»
1. Перетворити прислів'я на загадки.
І команда
II команда
Правда у вогні не горить, у воді не тоне. Думка найшвидша у світі. Праця людей годує. Увага старша за розум
Від своєї тіні не втечеш.
Бережи честь замолоду.
Наймиліше у світі — сон.
Щоб добре жити, треба працю любити

2. Придумайте такі загадки, щоб до них увійшли дані слова.
Крейда — білий зайчик, дошка — чорне поле, пише — скаче.
Місяць-молодик — золотий серп, нічне небо — темний луг, знаходиться — загублено.
3. Придумайте загадки на задану тему:
І команда - «Про домашніх тварин»
ІІ команда - Про школу, шкільне приладдя».
Конкурс художників
Намалювати малюнки, які б відображали зміст загадок та їх відгадок.
Для І команди. Посеред двора стоїть гора; спереду вила, а ззаду міт­ла. (Корова)
Для II команди. Реве віл на сто гір, на сто кроків, на сто потоків. (Грім)
Конкурс капітанів
Переробити речення так, щоб вони стали загадками.
Для капітана I команди
• Весняне сонце, наче золота рибка, плаває по синьому, як море, небу.
Для капітана IІ команди
• Удалині трактор, мов залізний жук, оре широке поле, наче лапами чорну землю крає.
Конкурс «Хто швидше»
Хто швидше розгадає загадки.
Висить сито руками не вито. (Павутина)
Стоїть пані, чепуриться, бо одягла сорочок триста. (Капуста)
 Повзун повзе, на базар голки везе. (їжак)
 Стоять розсохи, на розсохах мішок, на мішку млинок, сопун, кліпун, лісок. (Людина)
 У воді родиться і води боїться. (Сіль).
Розгадування чайнвордів.

IV. Підсумок уроку
V. Домашнє завдання
Повторити визначення загадки, метафори. Скласти загадки про гло­бус, сніг, кота.


Немає коментарів:

Дописати коментар